Apple Beats Studio3 İncelemesi

0

Apple’ın 3 yıl aradan sonra güncellediği Beats Studio3 karşınızda. Apple en üst seviye olan Beats Studio3 kulaklığı W1 çipi, daha iyi ses izolasyonu, yeniden tasarlanan iç donanım ve daha uzun pil ömrü sunan Studio3 içinde barındırdığı Pure ANC özelliği ile selefine göre oldukça ilerleme kaydetti.

Rahat Kullanım Mükemmel Yalıtım

Studio3 büyük kulak yastıkları şık ve rahat tasarıma sahip. Kulak yastıklarında kulanılan deri yumuşak yapı uzun süre kullanımlarınızda konforunuzu en üst seviyede tutuyor.

Ses ve Yalıtım

Studio3 sahip oldukları büyük kulak yastıkları sayesinde yalıtımı diğer Beats modellerine göre oldukça ileride. Studio3’ün en önemli özelliği ise şüphesiz Pure ANC (aktif gürültü önleme).

Pure ANC, gelişmiş algoritması ile deneyiminizi üst seviyeye taşıyor. Kulaklığı taktığınız andan itibaren kulağınızdaki duruşunu, saçınızdan, gözlüğünüzden, kulak şeklinizden dolayı oluşabilecek ses sızıntılarını önlüyor. Diğer taraftan saniyede 50 bin defaya kadar otomatik olarak ses kalibrasyonunu yapabiliyor.

Pil

Apple verilene göre kablosuz olarak 22 saat kadar kullanım imkanı sağlıyor. Pure ANC özelliğini kapatırsanız bu süre 40 saate kadar çıkabiliyor. Pure ANC aktif iken 15-16 saate kadar müzik zevkine devam ettik. ANC özelliğini kapattığımızda ise 30-35 saate kadar bu süre arttı.

ANC özelliğinin çevredeki seslerin çokluğuna göre daha fazla enerji tükettiğini belirtelim. Pil kapasitesi, günlük hayatta kullanım, seyahat için gayet yeterli. 10-15 dakika şarj ile 3 saatlik bir kullanım sunuyor.

W1 Çip

W1 çipi, Apple ekosistemine bağlı tüm aygıtlara son derece kolay bir şekilde bluetooth eşleşmesi yapmasıyla dikkatleri üstüne çekiyor. Bu kolay bluetooth eşleşmesi için iOS 10 içeren iPhone iPad, Apple Watch 2 veya MacOS Sierra çalıştıran bilgisayara sahip olmamız gerekiyor.

Bununla birlikte, cihazlarınızın W1 özelliklerinden yararlanması için tüm cihazlar tek bir kullanıcı hesabıyla aynı Wi-Fi ağında iCloud’a bağlı olmalıdır. Ayrıca Studio3 iPhone’unuz dışındaki bir aygıta bağlandığında, telefon görüşmeleri almak için tüm aygıtlarda Handoff’un etkinleştirilmiş olması gerekir.

Fiyat

Apple’ın ülkemizde Ekim 2017’de piyasa sunduğu Studio3 1599₺ ile piyasaya sürüldü. Artan döviz kurları ile birlikte 1699₺ olan Studio3, son zam ile 1999₺ fiyat etiketine sahip.

About Author

Leave A Reply