Android Cihazınızı Hızlandırırken Pilden Nasıl Tasarruf Edersiniz?

1

Android işletim sistemi geçmişten bugüne ne kadar geliştirilmiş olsa da sürekli kullanıcıları birkaç dokunuşla çok daha stabil çalışabileceğini ve pil ömrünün uzatılabileceğini bilir. Peki Android işletim sistemine sahip cihazımızı hızlandırıp aynı zamanda pilden nasıl tasarruf ederiz ?

1. Animasyonları Kapatma / Azaltma

Her Android cihazın arayüzüne bağlı olarak farklı animasyonları vardır. Bu animasyonlar çoğu zaman fazla abartılı olur ve cihazımızın akıcılığını kötü yönde etkiler. Animasyonları kapatmak/azaltmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

2. Gereksiz Uygulamaları Devre dışı Bırakma

Android cihazlarımız maalesef firmalar arası anlaşmalar sonucu ön yüklü birçok uygulama ile kutusundan çıkıyor ve bu uygulamaları silmek çoğu zaman firmalar tarafından engellenir. Bu durumda cihazını root etmek istemeyenlerin elinde devre dışı bırak seçeneği kalıyor. İşlem adımlarını aşağıda anlatıldığı gibi yapabilirsiniz.

3.Facebook Uygulaması

Bu maddeyi çoğu kullanıcı uygulamak istemeyebilir fakat  ne yazık ki Facebook uygulaması akıllı cihazlarınızın pil ömrünün azalmasında önemli rol oynuyor. Facebook uygulamasının lite sürümünü kullanmak veya tarayıcı üzerinden siteyi kullanmak pil ömrünüz açısından gözle görülür fark yaratacaktır.

About Author

1 Yorum

Leave A Reply