5G Destekli iPhone 2020 Yılından Önce Çıkmayacak

0

5G destekli iPhone 2020 yılından önce çıkmayacak. Mobil üreticileri arasında yaşanan rekabetin yeni konusu 5G teknolojisi. Firmalar 5G teknolojisine uyumlu cihazlar üretmek için büyük bir yarış içerisindeler. Dünyanın en büyük firmalarından olan Apple, 2020 yılına kadar 5G uyumlu bir iPhone cihazı piyasaya sürmesi bekleniyor.

Qualcomm Elini Çabuk Tutabilir

Reuters tarafından yapılan bir haber ise bu teoriyi destekliyor. Intel firmasının yöneticileri bugün yaptıkları açıklamada 5G modem yongalarına sahip telefonların 2020 yılında ancak piyasaya sürülebileceğini belirttiler. Apple cihazlarının modem yongalarının Intel tarafından üretildiğini düşünürsek, ilk 5G destekli iPhone cihazları 2020 yılında piyasaya sürülecek.

Kaliforniya’da düzenlenen Intel etkinliğinde söz alan yonga şefi Sandra Rivera mobil üreticilerinin bir yıl daha beklemeleri gerektiğini duyurdu. Diğer yandan, mobil yonga üretimi konusunda Qualcomm şirketinin de çalışmaları devam ediyor. Qualcomm şirketi bu yılın ikinci çeyreğinde ilk 5G destekli mobil yongalarını tanıtmaya hazırlanıyor. Apple’ın eski tedarikçisi olan Qualcomm şirketi ile firma arasındaki dava süreci ise hala daha devam ediyor.

Qualcomm'dan 5g Destekli İlk Yonga

Qualcomm’dan 5g Destekli İlk Yonga

Qualcomm 2019 yılında mobil yongalarını başarılı bir şekilde üretmeyi başarırsa Apple bu teknolojide geri planda kalabilir. Apple şirketinin tedarikten sorumlu yetkilisi Tony Blevins ise şirketin Samsung ve MediaTek’ten 5G modem fişi almayı düşündüklerini açıkladı. Bu yılın başında Apple’ın milyarlarca dolar harcayarak kendi Ar-Ge tesisini kurduğu haberleri basında sık sık yer almıştı ancak Apple’ın 2020 yılına kadar kendi 5G modemlerini yapacağı iddiası ise zayıf kaynaklara dayanıyor.

About Author

Leave A Reply