2. Nesil Face ID Hakkında Bilgiler

0

iPhone X ile birlikte tanıtılan Face ID’de kullanıcılarından gelen dönüşleri dikkate alan Apple, ikinci nesil Face ID’yi yeni iPhone modellerinin lansmanında tanıttı.

Çeşitli üreticilerin kullandığı teknolojiler zaman zaman farklılık gösterse de şu an için en güvenli ve en hızlı taramayı iPhone X’da bulunan Face ID sensörleri gerçekleştirebiliyor. Rakiplerinin oldukça önünde olan teknoloji 2. nesil ile birlikte bu farkı açacak gibi duruyor. Üç yeni iPhone modeline eklenen ve iki yeni iPad Pro modelinde görmeyi beklediğimiz 2. nesil Face ID’de beklenen iyileştirmelere göz atalım.

Daha Hızlı Ekran Açılışı

Zaman zaman yavaş kalabilen Face ID, yeni nesil ile birlikte muhtemelen daha hızlı çalışacak.

Çoklu Yüz Tanıma Desteği

Face ID, sadece tek bir kişinin yüzünü kaydedebiliyor. Bu, kişisel bir deneyim için iyi görünse de kimi zaman can sıkıcı olabiliyor.

Geniş Açıdan Yüz Tanıma

Face ID’nin infrared (kızılötesi) özellikli TrueDepth kamerası, yüzünüzü farklı açılardan algılayabiliyor. Yeni iPhone ve iPad’ler Face ID 2 ile beraber daha geniş açılardan algılama imkanına kavuşacak.

Daha Yakın Mesafelerden Yüz Tanıma

Face ID, telefonu tutma mesafesi kadar uzunlukta çalışmak üzere geliştirilmiş durumda. Telefonunuzu yüzünüze yakın tuttuğunuzda algılama ihtimali azalan Face ID, ikinci nesille beraber bu sorunu da çözecek.

Benzer Yazı
Polaroid, Bluetooth'lu OneStep+ Modelini Duyurdu

2. nesil Face ID teknolojisi, Apple’ın 12 Eylül tarihinde tanıttığı cihazların en önemli özelliklerinden biri olacak gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Yorum Bırakın